1. Anasayfa
  2. Erzurum Haberleri
  3. Erzurum’da Dehşet: Anne Cinayeti, Baba Yaralı! Katil Oğula İyi Hal İndirimi Şoku!

Erzurum’da Dehşet: Anne Cinayeti, Baba Yaralı! Katil Oğula İyi Hal İndirimi Şoku!

Erzurum'un Aziziye ilçesinde yaşanan vahşette, 25 yaşındaki Ahmet Yavuz Köşebent, uyuyan annesi Serpil Köşebent'i (57) 5 bıçak darbesiyle öldürdü. Saldırgan, baba Nevzat Köşebent'i de (62) ağır yaralayarak evden kaçtı.

«
Anne Cinayeti, Baba Yaralı! Katil Oğula İyi Hal İndirimi

Erzurum’un Aziziye ilçesinde yaşanan vahşette, 25 yaşındaki Ahmet Yavuz Köşebent, uyuyan annesi Serpil Köşebent’i (57) 5 bıçak darbesiyle öldürdü. Saldırgan, baba Nevzat Köşebent’i de (62) ağır yaralayarak evden kaçtı. Yakalanan Ahmet Yavuz Köşebent, tutuklu yargılandığı davada iyi hal indirimi ile müebbet ve 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Bu durum, kamuoyunda büyük tepkiye yol açtı.

Olay Gecesi:

23 Ocak 2023 gecesi yaşanan olayda, Ahmet Yavuz Köşebent, aile evindeyken henüz bilinmeyen bir nedenle sinir krizi geçirdi. Saldırgan, uyuyan annesi Serpil Köşebent’i mutfaktan aldığı bıçakla 5 kez bıçakladı. Ardından baba Nevzat Köşebent’e de saldıran Ahmet Yavuz Köşebent, onu da ağır yaralayarak evden kaçtı.

Baba Oğlunu Durdurmaya Çalıştı:

Bakınız  Doğu Anadolu Erzurum 6. Kitap Fuarı Kapılarını Kitapseverlere Açıyor!

Saldırının ardından komşularının ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, Nevzat Köşebent’i kanlar içinde buldu. Ambulansla hastaneye kaldırılan baba, hayati tehlikeyi atlatmayı başardı.

Yakalanma ve Yargılama:

Ahmet Yavuz Köşebent, olaydan kısa süre sonra yakalandı. Tutuklanan sanık, yargılandığı davada cinayet ve kasten yaralama suçlarından müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, sanığın baba Nevzat Köşebent’e yönelik saldırısından dolayı da “nitelikli kasten öldürme suçuna teşebbüs etmek” suçundan verdiği 18 yıl hapis cezasını da iyi hal indirimi ile 15 yıla düşürdü.

Tepkiler:

Ahmet Yavuz Köşebent’e verilen iyi hal indirimi, kamuoyunda büyük tepkiye yol açtı. Birçok kişi, vahşi cinayete rağmen sanığa indirim uygulanmasını eleştirdi. Sosyal medyada da tepkiler çığırından çıktı.

Bakınız  Erzurum'da Uyuşturucu Operasyonu: Zanlı Tutuklandı!

Cinayetin Sebebi:

Ahmet Yavuz Köşebent’in anne ve babasını neden öldürdüğü tam olarak bilinmiyor. Bazı kaynaklara göre sanık, psikolojik sorunlar yaşıyordu. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Bu trajik olay, aile içi şiddetin ve ruh sağlığının önemini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Haber Kaynakları:

Bir Cevap Yaz

Erzurum Haber Editörü Hakkında

Erzurum Haber Editörü

Bir dadaş gibi...

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *