1. Anasayfa
  2. Erzurumlu Ünlüler
  3. Acun Alıcalı Kimdir?

Acun Alıcalı Kimdir?

Ali Acun Ilıcalı, 29 Mayıs 1969'da Edirne'de doğan Türk televizyoncu, sunucu, girişimci, yapımcı, iş insanı ve medya patronudur.

«
Acun Ilıcalı

Ali Acun Ilıcalı, 29 Mayıs 1969’da Edirne’de doğan Türk televizyoncu, sunucu, girişimci, yapımcı, iş insanı ve medya patronudur. Aynı zamanda Acun Medya Grubu ve Exxen platformunun kurucusu, TV8 ve TV8,5 televizyon kanalları ile Hull City AFC ve Shelbourne FC futbol takımlarının sahibidir.

Eğitim ve Kariyer:

Ilıcalı, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 22 yaşında medya sektörüne adım attı ve Show TV’de spor muhabiri olarak çalışmaya başladı. Kanal D’de “Acun Firarda” programı ile büyük bir çıkış yakaladı. 2004 yılında kendi prodüksiyon şirketi ACUNMEDYA’yı kurdu.

Başarıları:

Ilıcalı, Survivor, Var mısın Yok musun?, O Ses Türkiye, Yetenek Sizsiniz Türkiye gibi birçok başarılı programın yapımcısı ve sunucusudur. Türkiye’nin en başarılı medya patronlarından biri olarak kabul edilir.

Bakınız  Goril Faruk Kimdir? Yaş, Boy, Kilo

Diğer Faaliyetleri:

Ilıcalı, medya sektörünün dışında da birçok faaliyette bulunmaktadır. 2013 yılında satın aldığı Hull City AFC futbol kulübünü 2022 yılında Premier League’e çıkarmayı başardı. 2021 yılında ise Exxen adında bir dijital yayın platformu kurdu.

Kişisel Hayatı:

Ilıcalı, üç evlilik yapmıştır. İlk evliliğinden Banu Ilıcalı, ikinci evliliğinden Yasemin Ilıcalı ve Leyla Ilıcalı, üçüncü evliliğinden ise Melisa Ilıcalı adında dört çocuğu vardır.

Ödülleri:

Ilıcalı, birçok ödüle layık görülmüştür. Bunlardan bazıları:

  • Altın Kelebek Ödülleri – En İyi Erkek Sunucu (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)
  • Televizyon Yıldızları Ayhan Işık Ödülleri – En İyi Erkek Sunucu (2005)
  • Kristal Kelebek Ödülleri – En İyi Erkek Sunucu (2012, 2013)
Bakınız  Eşref Kolçak Kimdir?

Acun Ilıcalı, Türk medya sektörünün en önemli isimlerinden biridir. Girişimci ruhu, vizyonu ve çalışkanlığı ile birçok başarıya imza atmıştır.

Bir Cevap Yaz

Erzurum Haber Editörü Hakkında

Erzurum Haber Editörü

Bir dadaş gibi...

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *